Menu Close

Džiaugiamės vėl dalyvaudami pieno produktų ir vaisių vartojimo skatinimo programose

Vaisių ir daržovių vartojimo skatinimo mokyklose programa
Ši programa Lietuvoje pradėta įgyvendinti 2009 mokslo metais. Pagrindinis jos tikslas – skatinti ikimokyklinio amžiaus vaikus ir pradinių klasių mokinius valgyti vaisius ir daržoves, nuolat skiriant šių produktų tuo metu, kai formuojasi vaikų mitybos įpročiai. Mokyklose ir darželiuose vaikams nemokamai dalijami tik ekologiški ir išskirtinės kokybės produktai (obuoliai, kriaušės, morkos, natūralios vaisių ir daržovių sultys). Vaikai gauna po porciją vaisių kiekvieną dieną. Ši visoje ES veikianti savanoriška programa aprūpina moksleivius vaisiais ir daržovėmis, siekiant skatinti gerus jaunimo valgymo įpročius.
Pieno tiekimo mokykloms programa
Nuo 2007 m. įgyvendinant pieno tiekimo mokykloms programą, Europos Sąjunga teikia subsidijas mokykloms ir kitoms švietimo įstaigoms, kad šios galėtų savo mokinius aprūpinti pasirinktu pienu ir pieno produktais. ES pieno tiekimo mokykloms programa skatina vaikus vartoti pieno produktus ir subalansuotai maitintis. Remdama gerų valgymo ir maitinimosi įgūdžių, išliksiančių visą gyvenimą, ugdymą, programa atlieka ir švietėjišką vaidmenį.
Skip to content