Menu Close

„Pozityvaus ir sėkmingo auklėjimo“ mokymai

2014 m. spalio 7, 14, 21 ir lapkričio 3 d. Vilniaus “Atgajos“ specialiojoje mokykloje vyko „Pozityvaus ir sėkmingo auklėjimo“ mokymai. Juose dalyvavo mūsų mokyklos mokinių tėvai. Šiuos mokymus vedė psichologė Jelena Krivoš, mokytojos Jevgenija Lotach ir Brigita Skarbalienė.

 I SUSITIKIMAS .TĖVŲ LŪKESČIAI IR VAIKŲ ELGESYS (2014-10-07)

Pirmojo susitikimo metu mes: susipažinome vieni su kitais; kūrėme bendras taisykles, kurių laikėmės šiuose mokymuose; tėveliai išsakė savo lūkesčius; buvo pristatytos vaiko elgesio problemų priežastys ir sprendimo būdai; buvo kalbama apie elgesį, jo priežastis ir pasekmes; tėveliai buvo supažindinti su ABC metodu ugdyme; buvo kalbama apie skatinimą, kam jo reikia ir kaip vaiką skatinti; tėvai atliko labai daug praktinių užduočių.
Susitikimo pabaigoje tėvai gavo namų darbus.

II  SUSITIKIMAS .NEIGIAMAS IR TEIGIAMAS POVEIKIS VAIKŲ ELGESIUI (2014-10-14)

Antrojo susitikimo metu tėveliai pristatė namų darbus. Kalbėjome apie pagalbą vaikui. Tėvai išvardino, ką jų vaikas geba padaryti savarankiškai. Dalinosi mintimis, ko dar norėtų, kad vaikas gebėtų savarankiškai atlikti ir kodėl jiems tai yra svarbu. Tėvai buvo supažindinti su pagalbos suteikimo vaikui būdais.

Buvo aptarti vaikų manipuliacijos tipai. Tėveliai gavo patarimų, kaip tinkamai elgtis, kai vaikas manipuliuoja tėvais. Susipažino su būdais, kurie padeda mažinti vaiko elgesio problemas. Sužinojo, kuo svarbūs vaikui yra pagyrimai, apdovanojimai, teigiamas dėmesys, specialus vaikui skirtas laikas ir t. t.

Susitikimo pabaigoje tėvai gavo namų darbus.

III SUSITIKIMAS .JAUSMŲ SUPRATIMAS IR VALDYMAS (2014-10-21)

Trečiojo susitikimo metu tėveliai pristatė namų darbus. Tėvai dalinosi mintimis, kokie įtampos mažinimo būdai ar raminančios mintys jiems padeda susilaikyti, nepratrūkti. Taip pat kalbėjome apie vaiko jausmus, kaip tėveliai supranta, ką jaučia jų vaikas. Kalbėjome, ar dažnai vaiko netinkamas elgesys būna susijęs su tuo, jog jis nesusitvarko su stipriomis emocijomis. Tėvai atliko praktinę užduotį – reikėjo išanalizuoti situacijas. Tėvai gavo patarimų, kaip suprasti vaiką ir valdyti jo emocijas. Pateikėme daug priemonių, susijusių su jausmais ir emocijomis. Mokėme tėvus, kaip tėveliai šias priemones gali susikurti ir naudoti namuose su savo vaikais. Taip pat tėveliai praktiškai išbandė smėlio terapiją, piešimą ant stiklo, piešinius popieriuje, kūrė istorijas, medžiagines lėles.

Susitikimo pabaigoje tėvai gavo namų darbus.

IV SUSITIKIMAS .ELGESIO KOREKCIJA, DISCIPLINA (2014-11-03)

   Ketvirto susitikimo mes aptarėme namų darbus. Trumpai buvo prisimintas netinkamas vaiko elgesys, jo priežastys. Tėveliai prisiminimais grįžo į vaikystę ir kiekvienas išsakė, kaip vaikystėje smarkiai buvo nubausti, kaip tuo metu jautėsi, kaip dabar galvoja, ar bausmė buvo tinkama.

   Vaidinome. Tėveliai turėjo išanalizuoti situaciją ir pateikti sprendimo būdus. Priminėme tėveliams apie bausmes, kada jos naudojamos, kaip tinkamai bausti vaiką. Prisiminėme, kaip tinkamai reaguoti į vaiko pykčio priepuolį. Kalbėjome apie netinkamo elgesio korekciją ir šeimos taisykles.

    Užsiėmimo pabaigoje tėveliai išsakė šių mūsų susitikimų pliusus ir minusus.

 Lapkričio 5 ir 10 d. vyks grupiniai užsiėmimai tėveliams ir jų vaikams po 2 ak. val., skirti mokymuose gautų žinių ir įgūdžių įtvirtinimui, bendraujant su savo vaikais bei kitais dalyviais.

Psichologė Jelena Krivoš

Daugiau nuotraukų rasite mūsų mokyklos Facebook profilyje.

Skip to content