Menu Close

„Nitzan“ metodas

Mieli tėveliai (globėjai),

Mūsų mokykloje organizuojami praktiniai mokymai tėvams pagal Izraelio vaikų ir suaugusiųjų, turinčių mokymosi negalią, ugdymo plėtros asociacijos „Nitzan“ metodą „Vesk savo vaiką į sėkmę“ (angl. The Israeli Association for the Advancement of Children and Adults with Learning Disabilities.

Šis metodas padės geriau pažinti save ir savo vaiką, neskubant įsigilinti ir suvokti savo emocijas bei atrasti vaiko privalumus. Naujos įžvalgos pagelbės kuriant santykius ne tik su savo vaiku, bet ir su kitais artimaisiais.

Programą sudaro 7 kassavaitinių susitikimų (kartą per savaitę), o 8 susitikimas numatomas po 6 mėn. Mokymai vyksta ir individualiai (vienas arba abu tėvai), ir su grupe. Mokymus veda mokyklos psichologė Jelena Krivoš.

Dėl registracijos bei išsamesnės informacijos galite kreiptis k.jelena@bk.ru arba telefonu 860438164. Registruodamiesi į mokymus parašykite Jums tinkamą laiką ir mokymų formą (dirbant individualiai arba grupėje). Susidarius grupei bus paskelbta mokymų pradžios data.

Dalyvavusių mokymuose tėvų atsiliepimai:

„Labai džiaugiuosi, kad turėjau galimybę sudalyvauti „Atgajos“ mokykloje organizuojamuose mokymuose pagal Izraelio programą „Vesk savo vaiką į sėkmę“. Mokymai buvo labai naudingi kuriant harmoningus santykius net tik su vaiku, bet ir su kitais šeimos nariais bei kasdieniame gyvenime su aplinkiniais. Mokymų dėka pavyko įprasminti kasdienių tikslų kėlimo naudą, išmokti formuoti aiškius atsakymus sau į klausimus – ko aš laukiu iš vaiko, iš aplinkinių žmonių, iš savęs. Ypatingai patiko mokymų metu ugdomi gebėjimai darbui su pačiu savimi, su savo vertybių dėliojimų, lūkesčių bei svajonių formavimu bei adekvačiu jų įgyvendinimų priėmimu.

Mokymų metu ne tik gavome praktinių žinių, naudingos informacijos apie vaikų auklėjimą, savęs bei kitų žmonių pažinimą, bet ir turėjome labai malonų laiką, kuriuo metu buvome maksimaliai atsipalaidavę, galėjome atvirai dalintis savo mintimis ir išgyvenimais, džiaugtis savo ir kitų dalyvių sėkme. Todėl labai rekomenduoju visiems tėvams pasinaudoti puikia galimybe sudalyvauti tokiuose mokymuose. Ypatingų vaikų tėvams tokie mokymai, manau, dar įdomesni, nes dažnai pasimeti ieškant atsakymo į klausimą, o ko gi aš galiu tikėtis iš savo vaiko – patikėkit, po šių mokymų suprasit, kad labai daug, kartais net neįsivaizduojat, kaip jie gali Jus nustebinti. Mokymų metu mes turėjome ne vieną tokį pavyzdį iš savo pačių vaikų.“

Tomo mama

„Mokymai buvo tikrai naudingi. Padėjo pradėti iš pradžių nuo savęs, tiksliai apibrėžti savo tikslus ir atsižvelgiant į jas eiti link tų tikslų įgyvendinimo. Užsiėmimo metu pastebėjau, kad vaikai gali stebinti mus. To ko mes nesitikim, jie padaro. O ką mes numatome jiems, jiems sunku įgyvendinti. Supratau, kad turime pirmiau pasižiūrėti į juos, ką jie gali padaryti ir nuo to keliauti toliau. Tikrai verta pradėti nuo savęs – ko aš laukiu iš savo vaiko. Tai yra mano pagrindinis šūkis, su kurio keliauju toliau.

Buvo labai smagu bendrauti, taip pat turėjome savarankiškai dirbti. Tiko, kad buvo maža grupė ir galima buvo visiškai išsiskleisti ir atsipalaiduoti. Užsiėmimai buvo labai laukiami. Manau viskas tiko ir kažkokių papildomų pageidavimų neturėjau.

Tikrai rekomenduočiau. Užsiėmimai padeda suprasti save, apsibrėžti uždavinius. Kai tėvai tampa ramesni, žino ką gali įgyvendinti su vaikais, tada vaikai irgi tampa ramesni ir gali daugiau pasiekti.“

Maksimo mama

„Aš nuoširdžiai esu patenkinta šiais mokymais, todėl, kad gana greitai pamačiau neblogus rezultatus, o tai buvo ir yra paskata toliau, po truputį ko nors siekti. Labai smagu kai prisijungia ir visi šeimos nariai, tai dar labiau visus suartina.

Grupė buvo maža, todėl visus rūpimus klausimus iš karto galėjome aptarti, tai neliko jokių neaiškumų, ar “nepatogių” klausimų, kurių didesnėje grupėje būtų nedrąsu užduoti… Todėl, kad ir kaip bandau sugalvoti, kas nepatiko ar netiko, tiesiog nesugalvoju…. Tiesiog sunkiausia ateiti pirmą kartą, o paskui smalsumas nugali!

Tad kviečiu visus tėvelius ir artimuosius prisijungti, ir atrasti save ir savo vaiką iš naujo, patirti vaiko pažangą, pasidžiaugti, kad ir labai nedideliais atradimais.“

Mindaugo mama

„Mokymai buvo labai įdomus ir aktualūs man, kaip mamai. Per mokymus sužinojau daug sau naudingos informacijos. Mokymai padėjo nustatyti tikslus, sugalvoti planus, uždavinius ir pagal tai spręsti savo ir vaiko problemas. Labai patiko ir padėjo bendravimas su psichologe ir kitais tėvais.“

Danieliaus mama

 

Skip to content