Menu Close

Mažais žingsneliais į didelį tikslą

Mokslo metai. Pamokos. Popamokinė veikla: bočios žaidimas. Mokyklinės ir Tarpmokyklinės bočios varžybos. Sporto stovykla prie jūros.  5-osios TAFISA Pasaulio Sportas Visiems Žaidynės ,,Šiauliai-2012“

Štai toks ilgas ir įdomus nueitas mūsų sportininkų ir trenerių kelias siekiant šių metų Tikslo. Nuo pačių mažiausių tiksliukų: dirbti ir treniruotis kasdien, varžybose nugalėti save, o po to ir priešininkus.  O jau tuomet svajoti apie tą didžią šventę Šiauliuose.

Vilniaus ,,Atgajos” sportininkų komanda, sudaryta iš 4 mokinių, turinčių negalią, vieno mokinio mamos bei trenerės Aušros, 2012m liepos 3 dieną išvyko į Šventąją. Jaudulio ir laukimo pilni, nerimstantys vykstame į sporto stovyklą prie jūros. Kaip gerai, kad mes turime draugų Kaune! Kauno specialios olimpiados klubo sportininkai jau keleri metai sportuoja ir ilsisi šioje sodyboje, o šįmet Saulius Survila – Kauno specialios olimpiados klubo vadovas, ilgametis LSOK nacionalinis direktorius pakvietė prisijungti ir mūsų sportininkus. Šventojoje prie mūsų prisijungia mokytoja Kristina.

Nauja aplinka, nauji draugai ir sportininkų režimas iš pradžių atrodė keistai: rytinė mankšta prie jūros, maudynės šaltame vandenyje, tik po to- pusryčiai. Treniruotės, trunkančios po 2,5 valandos ir įdomiausia dalis- pietų miegas. Juk mes ne mažiukai,- kalbėjo pirmą dieną sportininkai. Tačiau po tokios dienotvarkės labai greitai tapo aišku- jei nepailsėsi pietų metu, vakaro nesulauksi. Po pietų vėl treniruotė, maudynės jūroje. Pusryčiams ir vakarienėms- skaniausia įvairi košė, sumuštinukai. Po vakarienės stalo žaidimai, sūpynės, kelionė į miestą….ir kam dar užtekdavo jėgų, galėjo eiti išsimaudyti jūroje. Treneris iš Kauno Romas mums vedė  rytinę mankštą prie jūros bei visada lydėjo maudytis. Nepamirštama diena mūsų mokiniams buvo, kai mūsų komanda turėjo budėti virtuvėje. Ką tai reiškia? Padengti stalą, išnešioti valgį lėkštėse taikant visas mandagumo taisykles, nurinkti indus po valgio, suplauti, iššluostyti juos, nuvalyti stalus ir iššluoti svetainę.

Kiek geros patirties mes įgijome! Kiek daug mes išmokome! Vienaip atrodo, kai komanda esti savo mokykloje, įprastoje aplinkoje. O visai kitaip jautiesi, kai komanda yra kitoje aplinkoje.

Mūsų komandą sudarė mokiniai nuo 15-21 metų. O kauniečiai buvo  jau suaugę jaunuoliai. Jautėme nuolatinį dėmesį ir rūpinimąsi mumis. Tačiau sporto varžybose visi siekia tik pergalių.

Po kelių dienų sporto stovykloje sustiprėję fiziškai ir emociškai visos trys komandos ( 2 iš Kauno ir mes) vykstame į Šiaulius. Liepos 7 dieną, šeštadienį, oras Lietuvoje kaista kartu su mūsų noru dalyvauti ir laimėti . TAFISA žaidynių tikslas – per sportinius mainus suvokti ir pripažinti skirtingas nacionalines kultūras, skatinti bendradarbiavimą, taiką ir gerovę. Tafisa žaidynių organizatoriai pasirūpino, kad žaidynių dalyviai visuomeniniu transportu mieste važinėtų nemokamai, varžybų metu būtų vandens ir dovanėles kiekvienam su Tafisa atributika. Ačiū.

Trys komandos atvykstame į Saulės sporto mokyklą. Čia ištraukiami burtai ir komandos paskirstomos į du pogrupius. Mums pasisekė, nes atrankoje neteks susidurti su mūsų draugais iš Kauno. Bočios varžybos prasideda. Jaudulys nežmoniškas. Bet tik tol, kol įgunda ranka, pradeda jausti atstumą aikštelėje tarp kamuolių. Pirma pergalė po sunkaus pratęsimo. Valio! Antra kova: sekasi, renkame taškus. Ir vėl laimime! Mums praneša, kad mes jau patekome į finalą. Koks džiaugsmas….

Vieniems draugams iš Kauno pavyko iškopti į finalą, o kitiems- ne. Juk jų patirtis tikrai daug didesnė nei mūsų…tačiau jiems nepasisekė.

Finalo kovai dėl aukso ir sidabro medalių susitinka Vilniaus ,,Atgajos” komanda ir  Kauno specialiosios olimpiados klubas. Likimas. Kartu treniravomės stovykloje, o dabar kovojame finale.

,,Atgajos” sportininkai iškovojo sidabrą! Garbinga. Iš 9 komandų, dalyvavusių 5-osiose TAFISA Pasaulio sportas visiems žaidynėse ,,Šiauliai-2012″ bočios žaidimo varžybose, mes, moksleiviai iš Vilniaus ,,Atgajos” specialiosios mokyklos, tapome vicečempionais.

Džiaugsmas. Apsikabinimai. Neužmirštama apdovanojimų ceremonija. Taurė ir medalis kiekvienam. Ilgas kelias per karštį į Vilnių….ir gėlės nuo kolegės Jurgos Vilniaus autobusų stotyje.

Šie mokslo metai baigėsi įspūdingai. Tačiau mūsų laukia nauji mokslo metai, kasdienės treniruotės ir tikimės, naujos pergalės, kurių siekti bus lygiai taip pat sunku. Iškovotos taurės ir medaliai mums neleidžia atsipalaiduoti  ir verčia tobulėti.

Dėkojame Vilniaus ,,Atgajos” spec. mokyklos direktorei, mokytojams ruošusiems vicečempionus varžyboms, treneriams iš Kauno, mokinių tėvams ir Vilniaus savivaldybei, skyrusiai lėšų šiam sporto projektui.

 

Vilniaus ,,Atgajos” komandos trenerė, kūno kultūros vyr. mokytoja Aušra Kriškoviecienė

Skip to content