Menu Close

Pirmasis Specialiosios Olimpiados Baltijos šalių bočios žaidimo čempionatas

Balandžio 10-12 dienomis Kuldigos mieste, Latvijoje vyko pirmasis Specialiosios Olimpiados Baltijos šalių bočios žaidimo čempionatas. Lietuvos komandą sudarė Vilniaus ,,Atgajos” specialiosios mokyklos ir joje išugdyti 8 sportininkai. Čempionate dalyvavo Latvija, Lietuva, Estija ir Ukraina. Pirmąją dieną vyko kvalifikaciniai kamuoliukų ridenimai. Po sportinės dalies buvome pakviesti pasisvečiuoti pas miesto Merę, susipažinome su miesto istorija, o po to pėstute ėjome pasivaikščioti po nuostabų miestą Kuldigą. Miestas įžymus Ventos upe, jos kriokliais ir tiltu. O mums dar pasisekė pamatyti prieš srovę plaukiančias lašišas, kurios šokinėja:). Vakarą užbaigėme latviškų šokių pamokomis ir diskoteka vaikams.
Sekmadienį sportininkai kovojo dėl medalių. Džiaugiamės, kad mūsų mokiniai puikiai žaidė, strategiškai mąstė ir iškovojo medalius.
I-ąją vietą A grupėje iškovojo Rimvydas Baranauskas, Mantvydas Kiliulis,Jaroslav Nikiforov, Ernestas Šlempo.
III vietą B grupėje laimėjo Raisa Larionova, Beatričė Redikaitė, Deividas Lapinskas, Dragan Fiodorov.
Dvejetų žaidime garbingai kovėsi Raisa ir Jarslav bei laimėjo III vietą.
Dalyvavimas varžybose užsienyje vaikams suteikia pasitikėjimo savo jėgomis, išmoko savarankiškumo, ugdo kritinį mąstymą. Manome, jog tokios patirties reikšmė yra neįkainojama.
Dėkojame Latvijos Special Olympics ir Nadijai Strazdinai už pakvietimą, priėmimą ir puikiai suorganizuotas varžybas.
Ačiū Lietuvos Specialiosios olimpiados komitetui už pasitikėjimą mumis ir galimybę ginti Lietuvos garbę.
TV reportažas apie Bočios čempionatą Latvijoje, trenerės Jurgos interviu, mūsų sportininkų žaidimo elementai: https://youtu.be/eyo4Lwef9oM
3 2 1
Skip to content